Marmuras

Marmuriniai paviršiai labiausiai mėgstami klasikos gerbėjų. Marmuras yra tikras elegancijos pavyzdys, o dažniausiai naudojamas dėl spalvinių bei tekstūros pasirinkimų gausybės. Tad, kas yra marmuras, kam jis tinkamiausias ir kaip jį prižiūrėti? Dalinamės naudinga informacija, kuri padės apsispręsti, ar marmuras yra tai, ko Jums reikia.

Marmuras – metamorfinė uoliena, sudaryta iš mineralo kalcito (CaCO3). Marmuras susidaro esant aukštai temperatūrai ir slėgiui.

Pasirinkus tokį paviršių savo namams, reikia suprasti, kad natūrali medžiaga turi savų privalumų bei trūkumų.

Marmuras yra atsparus vandeniui, ilgaamžis. Tai minkšta medžiaga, todėl yra mažiau atspari mechaniniams įbrėžimams. Taip pat natūralus marmuras bijo rūgščių, todėl vaisių sultys, vynas, kava arba šarminės plovimo priemonės patekusios ant marmuro paviršiaus, gali jį pažeisti. Išpylus rūgšties turintį skystį, reikėtų iškarto nuvalyti kad nesugadintų marmuro paviršiaus ir neliktų dėmių. Išpiltą skystį kuo greičiau pašalinkite sugeriant į šluostę (mirkant), o ne šluostant.

Ant marmurinių paviršių po karštais indais arba aštriais įrankiais patartina naudoti padėklus. Nenaudokite įprastų valymo priemonių – rinkitės tik specialiai natūraliam akmeniui skirtas priemones. Reguliariam valymui naudokite PH-neutralius valiklius. Tai palengvins akmens valymą ir padidins jo efektyvumą. Jeigu gaminys nebuvo impregnuotas, būtina jį impregnuoti, tačiau prisiminkite, kad impregnantai neapsaugo marmuro nuo rūgščių. Negalima pjaustyti ar kitaip mechaniškai veikti marmuro paviršių, nes tai gali jį pažeisti negrįžtamai.

Marmuras naudojamas židinio apdailoms, vonios stalviršiams, grindų ir sienų apdailai, laiptų pakopoms, palangėms. Marmuro akmuo idealus pasirinkimas vonios kambariui: stalviršiui, palangėms, sienų ir grindų apdailai, bet ir vis populiarėjantis vonios apdirbimas marmuru. Marmuro stalviršiai lengvai valosi, atrodo prabangiai ir tarnauja ilgai. Taip pat, marmuro akmuo populiariausia žaliava židinių apdailoms gaminti.

Mūsų įmonė siūlo didelį pasirinkimą marmuro plokščių, plytelių bei gamina įvairius marmuro gaminius. Sandėlyje turime įvairaus storio marmuro akmens plokščių: 2 cm, 3 cm, 7 cm, taip pat 10 cm ir 20 cm storio. Marmuro plokštės kvadratinio metro kaina prasideda nuo 60 Eur. Marmuro plytelės, kaip ir granito, labai plačiai naudojamos interjeruose. Marmurines plyteles galima naudoti grindims ir sienoms. Nepatartina marmuro gaminių naudoti lauke.  Mūsų sandėliuose rasite įvairių spalvų ir matmenų vonios plyteles bei grindų ir sienų plyteles iš marmuro, kurių kainos prasideda tik nuo 17 Eur/m2.

Marmuro paviršius gali būti ne tik poliruotas, bet ir antikinis (sendintas).