žaliavos

Cosmic Black granitas

GRANITAS

rainforest brown marmuras

MARMURAS

oniksas

ONIKSAS

Travertino Giallo

TRAVERTINAS

Calacatta Amnis Technistone kvarcas

KVARCAS

Akmuo – natūraliai gamtos suformuota uoliena, kurią žmogaus rankos ir modernios apdirbimo technologijos paverčia apdailos žaliava, kuri panaudojama įvairiose srityse. Natūralus akmuo, priklausomai nuo jo rūšies, naudojamas interjeruose, eksterjeruose bei aplinkos tvarkymui. Populiariausios ir plačiausiai naudojamos šios akmens rūšys: granitas, marmuras, travertinas, oniksas, bazaltas ir smiltainis. Visi šie akmenys pasižymi skirtingomis ir dažnai tik tai akmens rūšiai būdingomis savybėmis, dėl kurių jie taip vertinami. Skirtingų rūšių akmens apdirbimo galimybės yra skirtingos ir akmens plokščių kainos priklauso nuo akmens rūšies.

Granitas viena plačiausiai naudojamų akmens rūšių. Šio akmens privalumas, kad granitas nebijo lauko sąlygų, todėl tinka naudoti tiek lauke, tiek viduje. Dėl savo tvirtumo ir atsparumo granito žaliava plačiai naudojama statybos pramonėje. Granitas taip pat naudojamas akmens trinkelėms ir dekoratyvinei skaldai gaminti. Granito plokštės ir plytelės naudojamos apdailoms ir įvairiems granito gaminiams gaminti. Virtuvės stalviršiai, lauko laiptai, antkapiai ir kiti gaminiai gaminami iš granito žaliavos. Prekiaujame granito plokštėmis ir plytelėmis, granito skalda, granito trinkelėmis, vazomis, paminklais ir gaminame gaminius iš granito.

Marmuras – trapesnė ir daugiau priežiūros reikalaujanti akmens rūšis, nei granitas. Tačiau marmuras pasižymi plačia raštų ir spalvų gama. Marmuras ir marmuro gaminiai gali būti naudojami tik viduje, lauko sąlygomis, marmuro naudoti nepatartina. Iš marmuro gaminamos apdailos, stalviršiai, palangės, grindų ir sienų plytelės, laiptai. Marmuras atsparus karščiui, todėl iš šio akmens gaminamos židinio apdailos.  Prekiaujame marmuro plokštėmis ir plytelėmis, marmuro skalda ir gaminame gaminius iš marmuro.

Oniksas – vienas prabangiausių natūralaus akmens rūšių. Pagrindinė onikso akmens savybė – peršviečiamumas ir skaidrumas. Šios savybės leidžia oniksą panaudoti unikaliems ir išskirtiniams interjero sprendimams. Iš onikso gaminami įvairus akmens dirbiniai, suvenyrai, vazos, šviestuvai, dekoro elementai. Onikso akmens gaminiai vertinami dėl teigiamų onikso akmens savybių, kurios pasižymi ne tik teigiama energija bet ir gydomuoju poveikiu. Prekiaujame onikso plokštėmis, onikso suvenyrais, onikso vazomis bei gaminame įvairius onikso gaminius.

Travertino akmuo turi išskirtinę, dažniausiai tik šiam akmeniui būdingą savybę – korėtumą. Korėtumas suteikia akmeniui ir jo gaminiams natūralumo. Travertino plokštės ir plytelės plačiai naudojamos sienų ir grindų apdailai, fasadams, židinio apdailoms gaminti. Prekyboje turime travertino plokščių ir plytelių bei gaminame gaminius iš travertino akmens.

Bazaltas – natūraliai gamtoje susiformavusi magminė uoliena.  Bazaltas – tamsiai pilkos, beveik juodos spalvos natūralaus akmens rūšis, savo savybėmis labai artimas granitui. Šio akmens paviršius paprastai būna pjautinis arba degintas, neslidus, todėl puikiai tinka ir naudojamas lauko laiptų, terasų ir kitų apdailų gamyboje. Bazalto akmuo naudojamas plytelių, plokščių ir trinkelių gamyboje. Bazalto trinkelės viena dažniausiai naudojamų žaliavų aplinkos tvarkymui ir eksterjerui. Prekiaujame bazalto plokštėmis, plytelėmis ir bazalto skaldytomis bei apipjautomis trinkelėmis.

Smiltainis – uoliena, kurios pagrindinė sudėtinė dalis yra kvarcas. Dėl šios priežasties smiltainis įprastai turi matinę, šiek tiek šiurkštesnę paviršiaus struktūrą. Smiltainio spalvų gama priklauso nuo jame esančių mineralų. Smiltainio, kaip ir kitų natūralaus akmens rūšių, panaudojimas platus. Iš smiltainio daromos sienų ir grindų plytelės, židinių apdailos, fasadai, baseinų apdailos ir kiti gaminiai iš akmens. Smiltainio dekoratyviniai akmenys sienoms – mėgstamas ir dažnai naudojamas interjero sprendimas, pagyvinantis patalpų erdves. Prekyboje turime smiltainio plokščių ir plytelių ir smiltainio dekoratyvinio akmens.

Kvarcas. Prekiaujame kvarco akmens plokštėmis. Kvarcas – inovatyvi žaliava, tinkama gaminti virtuvės ir vonios stalviršiams, sienų ir grindų apdailoms, palangėms ir kitiems akmens gaminiams. Kvarco akmuo pasižymi dideliu atsparumu įbrėžimams, turi mažą įgeriamumą, jų lengva ir nesudėtinga priežiūra. Prekiaujame žymiausių pasaulio gamintojų: TECHNISTONE, QUARELLA, SILESTONE ir LAMINAM  kvarco plokštėmis.